خانه مقالات ویژه فروش چیست؟

فروش چیست؟

 فروش چیست؟

توانایی ارائه یک محصول و یا خدمات به یک شخص یا یک سازمان که بتواند نیاز آن ها را برطرف کند و درقبال آن محصول یا خدمات پول دریافت شود عمل فروش انجام گرفته است. فروش به تنهایی جزو یکی از ارکان اصلی در هرم هر سازمانی بشمار میرود و در تعریف کلی تیم فروش شاه راه تنفسی هر سیستمی میباشد که محصول ارائه میکند.

بسیاری از سازمان ها که با ورشکستگی و یا عدم فروش کافی دست و پنچه نرم میکنند در این قسمت از کار مشکل دارند که معمولا در کشورهای جهان سوم خیلی توجهی به آن نمیشود و برای بالا بردن سطح سواد فروشی تیم بازاریابی خود هیچ برنامه یا استراتژی ندارند و این کار را هزینه برای شرکت یا مجموعه تلقی میکنند در حالیکه سازمان هایی که در دنیا در زمینه فروش موفق عمل میکنند به شکل بسیار متفاوتی با تیم فروش برخورد میکنند. یکی از دلایل بی توجهی این شرکت ها میتوان  ارزش افزوده بالای محصولات مختلف در این کشورها و پایین بودن سطح اگاهی مردم از کیفیت اجناس و رقابت در بازار را اشاره کرد.در قسمت های بعدی این مقاله میخواهیم انواع سیستم های فروش را برسی کرده و بعد به نقش فروشنده در هر یک از این قسمت ها اشاره کنیم و بعد راه ای ارتقاء فروشنده گی را با هم بحث میکنیم.

بهزاد اسدی
فعال حوزه فروش و بازاریابی/کارشناس ارشد MBA/سرپرست فروش و مشاور کسب و کار های کوچک و متوسط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

Must Read

ترفند های فروش

در قسمت اول از ترفندهای فروش خیلی کوتاه و مختصر و کاربردی به یکی از روشهای موثر در فروش میپردازیم که باعث...

هفت استراتژی افزایش فروش

هفت استراتژی افزایش فروش ! شما به فروش بیشتر احتیاج دارید ، همین الان هم احتیاج دارید در مقاله هفت...

زبان بدن در تجارت

دانلود رایگان کتاب زبان بدن در تجارت زبان بدن در تجارت زﺑــﺎن ﺑــﺪن ﺷــﻤﺎ ﺗــﺎﺛﯿﺮ...

کتاب صوتی: قلعه حیوانات

معرفی کتاب قلعه حیوانات کتاب قلعه حیوانات اثر جورج اورول، به‌طور غیر مستقیم اشاره به شرایط حاکم بر شوروی سابق در طول جنگ...

روش های کاهش استرس

توصیه های برایان تریسی برای کاهش استرس