خلق ثروت

خلق ثروت

آیا تا کنون به معنی ثروت فکر کرده اید؟ ایا ثروت فقط در داشتن پول زیاد خلاصه میشود؟ داشتن خانه لاکچری و ماشین گرانقیمت؟ حساب بانکی که هیچوقت خالی نمیشو؟ قدرت خرید بالا؟ فراهم کردن تمامی امکانات برای فرزندان و خانواده؟ و یا… واقعا ثروت چیست؟

بایستی اول مفهوم ان را بدانیم تا بعد سعی در خلق ان باشیم.در تعریف کلی، ثروت را به مواد یا اشیائی اطلاق میکنند که نیازهایی از بشر را رفع میکند.در تعریفی دیگر به دارایی نیز معنی میشود.بیشتر تعاریف در حوزه بازار قرار دارد و به همین خاطر است که ما وقتی کلمه ثروت به گوش ما میرسد، پول و یا طلا و یا مواردی از این قبیل در ناخودآگاه ما تداعی مشود که در اصل چنین نیست.شاید بپرسید چرا؟ پیس تعریف واقعی ثروت چه میتواند باشد؟ با توجه به تحقیقات انجام شده و مطالعاتی که در زندگی میلیاردرهای دنیا انجام شده، یک سری خصوصیات و رفتار هایی در میان آن ها یا اکثریت آنان مشابه بوده که سایر مردم از انجام آن کار ها سرباز میزنند و این رمز موفقیت و پولدار شدن آنان است. بسیاری از انان در زندگی نامه خود ( زمان ) را بهترین ثروت و سرمایه خود معرفی کرده اند. بسیاری دیگر ( مغز فعال ) را به عنوان ثروت واقعی خود قلمداد میکنند.برخی دیگر (سلامتی جسم و روح ) را به عنوان ثروت واقعی خود معرفی کرده و برخی دیگر (خانواده) را.

این تعاریف متفاوت از ثروت شاید در ذهن ما کلیشه ای باشد و یا با آن مخالف باشیم ولی حقیقت دارد کسانی که میلیارد ها دلار پول در حساب بانکی خود دارند، حاضران 90 درصد انرا ببخشند.پولی که سال ها برای بدست آوردن ان جان کنده اند.واقعا چرا؟

آیا معنی واقعی ثروت چیزی به غیر از آن چیزیست که در فرهنگ لغت دنیا نوشته شده است؟ به نظر بنده حقیر، ثروت آن شعور و آگاهی ست که خداوند متعال در انسان افرید تا خود او را انکار کنند.قدرتی بی حد و حصری که میتواند با تخیل خود، از مرزهای هر جهانی عبور کند. ازعصر غار نشینی تا عصر ارتباطات در مریخ به دنبال آب و تمدن های دیگر بگردد.ثروت واقعی، ذهن فعال ادمی ست که میتواند به هر چیزی  که بخواهد مسلط شود.خواه پول باشد، خواه انسان و یا طبیعت و یا هر آن چه که اراده کند.

ثروت خود را چگونه خلق خواهی کرد؟

بهزاد اسدی
فعال حوزه فروش و بازاریابی/کارشناس ارشد MBA/سرپرست فروش و مشاور کسب و کار های کوچک و متوسط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

Must Read

تئوری لاک پشت

تئوری لاک پشت این مقاله در مورد تئوری بسیار کاربردی ست که در زندگی شما فوق العاده میتواند کاربردی...

بهانه های ذهن فقیر

بهانه های ذهن فقیر بهتر است کمی با خود روراست باشیم و بهانه تراشی را کنار بگذاریم.همین ابتدا باید...

کتاب درآمد رویایی از برایان تریسی

کتاب درآمد رویایی از برایان تریسی این کتاب برای کارمندانی نوشته شده است که لایق درآمدی بسیار...

معجزه شکر گزاری

این کتاب نوشته ی راندا برن است .در این کتاب برای ۲۸روز تمرین شکر گذاری وجود دارد. این تمرینات طوری تنظیم...

فروشنده ناشی

فروشنده ناشی کیست؟ فروشنده ناشی به فروشنده ای گفته میشود که در ابتدای کار فروش قدم گذاشته و میخواهد...