Home مقالات ویژه بازاریابی چیست؟

بازاریابی چیست؟

بازاریابی چیست؟

در یک تعریف ساده، بازاریابی فرآیند مدیریتی برای شناخت بازارها، ارزش ها، نیازهای مشتریان، برنامه ریزی برای رفع نیاز آنان، مطلع کردن تمامی افراد درون سازمان از این ارزش ها و در آخر سنجش اثربخشی این اقدامات است.

تمرکز اصلی کلیه فعالیت های هر شرکتی باید بر نیاز های مشتریان آن شرکت باشد. به این مسئله جهت گیری بازاریابی میگویند. جهت گیری بازاریابی به معنی مطابقت دادن منابع انسانی، مالی و فیزیکی سازمان با نیازهای مشتریان است و وظیفه انجام این فعالیت ها بر عهده مدیران و کارشناسان ارشد هر سازمان می باشد که با توجه به توانایی های اعضاء مجموعه، در کامل کردن این پازل انجام وظیفه می کنند؛ در این برنامه ریزی گفته میشود که کدام محصول در چه مکانی و با چه قیمتی عرضه خواهد شد.

علاوه بر عوامل داخلی سازمان، عوامل خارجی نیز وجود دارند که بر عملکرد سیستم و فروش تاثیر مستقیم دارند، به همین خاطر وجود استراتژی بازاریابی حیاتی است. عواملی مانند قوانین و مقررات، تکنولوژی، رقابت، مواد اولیه، نیروی کار و حتی آب و هوا و موقعیت مکانی از جمله مواردی هستند که بطور مستقیم بر فروش شرکت تاثیر گذاشته و نتیجه را تغییر میدهند؛ اینجاست که هنر بازاریابی همانند نقشه راه، سازمان را از این طوفان خطرناکی که هر لحظه ممکن است کل سیستم را با مشکل جدی درگیر کند کنترل کرده و نتیجه را به نفع خود تمام می کند.

بهزاد اسدی
فعال حوزه فروش و بازاریابی/کارشناس ارشد MBA/سرپرست فروش و مشاور کسب و کار های کوچک و متوسط

WordPress database error: [Table 'modernal_servat.wp_comments' doesn't exist]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp_comments.comment_ID FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 806 AND comment_type != 'order_note' AND comment_type != 'webhook_delivery' ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC, wp_comments.comment_ID ASC

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

هدفت رو پایین نیار

هدفت رو پایین نیار هیچ وقت اهدافتون رو بخاطر مشکلات و شکست هایی که در مسیر رسیدن به اونها...

Protected: آموزش راه اندازی سایت بدون کد نویسی

رایگان برای فالوور های پیج خلق ثروت راه اندازی سایت با وردپس آموزش راه...

کارافرین

کارافرینی کارافرینی چیست؟چه مشکلاتی دارد؟کارافرینی از دید عموم چسیت؟واقعیت کارافرینی چسیت؟

تئوری لاک پشت

تئوری لاک پشت این مقاله در مورد تئوری بسیار کاربردی ست که در زندگی شما فوق العاده میتواند کاربردی...