Home دسته‌بندی نشده بازاریابی شبکه ای چیست؟

بازاریابی شبکه ای چیست؟

بطور خیلی خلاصه و مختصر اگر بخواهیم بازاریابی شبکه ای ((Network Marketing یا بازاریابی چند سطحی (Multi-level Marketing ) را تعریف کنیم میتوان گفت  نوعی فروش است که در آن محصولات یک یا چند شرکت را بدون تبلیغات و بدون واسطه به صورت چهره به چهره و تنها با تبلیغات دها به دهان به فروش میرسد. در این مدل از فروش در کشورهای آمریکای شمالی، چین، ژاپن، کشورهای اروپایی از قبیل آلمان و ایتالیا طرفداران بسیاری دارد و میتوان گفت سردمداران این نوع فروش هستند.البته در کشور چین این روش فروش غیر قانونی اعلام شده ولی در 50 ایالت آمریکا قانونیست. باید گفت با توجه به آمار 60 الی 75 درصد افراد در بازاریابی شبکه ای به سود دلخواه نمیرسند.

ناگفته نماند بازاریابی شبکه ای با بازاریابی هرمی تفاوت دارد.در بازاریابی هرمی مانند گلدکوئیست و گلد ماین، هیچ محصول واقعی برای فروش نیست و صرفا قول ارائه یک شیئ ارزشمند مثل سکه و طلا و مانند آن که واقعیت خارجی ندارد به افراد فروخته میشود.در واقع یک توهم گرانقیمت را به هزینه بالایی به افراد میفروشند که در کشور ما کاملا غیر قانونی است وبا آن شدیدا برخورد میشود ولی در بازاریابی شبکه ای محصولات  کمپانی ها با روشی که در بالا ذکر شده به مشتریان خود میفروشند. شرکت هایی هستند که با مجوزرسمی  وزارت صنعت معدن و تجارت مشغول فعالیت میباشند.

با توجه به تجربه بنده حقیر کسانی که میخواهند در این نوع فروش فعالیت کنند توصیه میکنم این مدل از فروش و بازاریابی برای کسانی که هیچ سابقه فروشندگی ندارند و علاقمند هستند فروش یاد بگیرند بسیار خوب و مفید است.میتوانند چند ماهی را فعالیت کنند و سیستم فروش مویرگی و فیس تو فیس را یاد بیگرند.ولی برای انتخاب شغل آینده به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

بهزاد اسدی
فعال حوزه فروش و بازاریابی/کارشناس ارشد MBA/سرپرست فروش و مشاور کسب و کار های کوچک و متوسط

WordPress database error: [Table 'modernal_servat.wp_comments' doesn't exist]
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS wp_comments.comment_ID FROM wp_comments WHERE ( comment_approved = '1' ) AND comment_post_ID = 1320 AND comment_type != 'order_note' AND comment_type != 'webhook_delivery' ORDER BY wp_comments.comment_date_gmt ASC, wp_comments.comment_ID ASC

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Must Read

هدفت رو پایین نیار

هدفت رو پایین نیار هیچ وقت اهدافتون رو بخاطر مشکلات و شکست هایی که در مسیر رسیدن به اونها...

Protected: آموزش راه اندازی سایت بدون کد نویسی

رایگان برای فالوور های پیج خلق ثروت راه اندازی سایت با وردپس آموزش راه...

کارافرین

کارافرینی کارافرینی چیست؟چه مشکلاتی دارد؟کارافرینی از دید عموم چسیت؟واقعیت کارافرینی چسیت؟

تئوری لاک پشت

تئوری لاک پشت این مقاله در مورد تئوری بسیار کاربردی ست که در زندگی شما فوق العاده میتواند کاربردی...